ARDA ISI

Vitopend 111

Arıza Kodları /

Vitopend 111

Göstergede ; ‘’bar’’ ve ‘’psi’’ Yanıp Sönerse : Kombi ekranında bu yazılar yanıp sönüyor ise gaz bağlantı basınının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici olarak müdahale etmeniz gereken bir işlem olmamaktadır. Viessmann Servisi’nin 444 18 37 numaralı telefonunu arayarak yardım almalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Kombinin dış hava sıcaklık sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirme görevinde olan sensörde sorun olduğu için değişimi gerekebilir. Bu konuda yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın kazan ısı sensörü kısa devre yaptığında ya da temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısı sağlamaz ve sensör değişimi gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı konu hakkında yardım almalısınız.

50/58 Arıza Kodu : Boylerin ısı sensöründe kısa devre olması ya da temassızlık olması sebebi ile sıcak suyun hazırlanamadığını belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda gereken yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

51/59 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe kesinti olduğunda ya da kısa devre oluştuğunda Vitopend 111 kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.

OC Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlar da düşüklük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekranda olduğu sürece cihazdan verim alınmayabilir. Voltajlar yükseldiğinde cihazda düzelecektir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa kombinin beynine zarar verebilir. Servis tarafından kombi regülatörü takılıp, voltaj problemlerine son verilmelidir.

OE Arıza Kodu : Özellikle bacalı kombilerde baca çekişi kontrolünün devreye girdiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak bir süre kadar beklenmelidir. Göstergede hala aynı sorun beliriyor ise bu durumda baca ile alakalı sorun yaşanıyor diyebiliriz.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü hissedilmediğin de ya da kısa devre yaptığında kombi ekranında beliren arıza kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu : Aşırı ısı termostatının devreye girip cihazı geçici süreliğine bloke ettiğini gösteren koddur. Kombiye reset atıp kısa bir süre bekleyiniz. Düzelmediği takdir de servis tarafından müdahale gerekir. Servisi arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye giriş sırasın da kombinin ateşleme sistemi alev uyarısı vermeye başlamış durumda. Cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise servise başvurup kombiyi kontrol etmelerini isteyiniz.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi olması gerektiği gibi yaptığı yalnız alevi algılamadığı için verim sağlamadığı durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Böyle bir durumda ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun var diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi açısından Viessmann Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefndan ulaşmalı yardım almalısınız.

F5 Arıza Kodu : Brülör çalışma durumun da iken prosestat açılmıyor veya ateşleme seviyesi hız yüküne geldiği zaman da prosestat kapanmıyor. F5 arıza uyarısın da cihazın servis tarafından kontrolü gerekir. Teknik servis çağırınız.

F6 Arıza Kodu : Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içerisin de on defa devreye girme işlemini tamamlamış. Bu sorun devam ettiği takdir de baca çekimini gerçekleştiremiyor olabilir. Servis ile görüşünüz.

F8 Arıza Kodu : Gaz valfinin olağandan daha geç kapandığını belirleyen koddur. Tüketicinin müdahale edeceği bir durum söz konusu olamaz. Servis tarafından teşhis gerekir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçtiğini belirten F9 uyarısında hız geri bildirimi olmadığı için brülör hata verir. Bu esnada Viessmann Teknik Servisi’ni arayarak servis talebin de bulununuz. Sizin müdahale edebileceğiniz bir durum söz konusu değildir.

FC Arıza Kodu : Modül ventilinin kumanda panelin de arıza mevcut anlamına geldiği gibi elektronik kartta da sorun olabilir. Viessmann Kombi Servisi’nden destek alınız.

ARDA ISI TEKNİK

Bize Danışın

Merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda iletişim adreslerimizden bize danışabilirsiniz. Arda Isı Teknik olarak her zaman yanınızdayız.

Arıza Kayıt Formu

Formu doldurduktan sonra ekibimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçecektir. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurunuz.