ARDA ISI

Vitopend 100

Arıza Kodları /

Vitopend 100

A0 Arıza Kodu : Brülörün blokajın da gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş. Gazla alakalı olarak arıza mevcut. Cihaz bu kodda ateşleme yapmayabilir. Sağlıklı verim sağlamayabilir. Vitopend 100 Kombi Servisi ile görüşünüz.

E0/F6 Arıza Kodu : Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik Servis ile irtibata geçip sorunu çözümleyiniz.

F2 Arıza Kodu : Brülör hata veriyor ve buna bağlı olarak da limit termostat atmış olabilir. Bu esnada tüketicinin müdahale edeceği herhangi bir durum olmamaktadır. Viessmann Servisi ile irtibata geçiniz.

F2/F3 Arıza Kodu : Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Ateşleme elektrotların da veya iyonizasyon da sorun olabilir. Net çözüm için servis tarafından müdahale gerekir.

F4 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama alevi algılayamadığından sönme yapıyor ve cihazın çalışması duruyor. İyonlarda, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında yahut elektronik kartta arıza olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir.

F30 Arıza Kodu : Peteklere ısı gitmesin de etmen olan ntc sensörün de hasar oluşmuş. Kaloriferlerden sıcaklık alınamayabilir. Servis ile görüşerek sorunun çözümü hakkında detaylı bilgi alınız.

F38 Arıza Kodu : Kaloriferlere sıcaklık veren ntc’de temassızlık mevcut. Temassızlık söz konusu olduğu için elektronik kart sensörü göremiyor ve otomatik olarak petekler ısınmıyor. Sensörde ki temassızlığın giderilmesi için servis ile görüşünüz.

F51 Arıza Kodu : Sıcak suyun gelmesin de etkili olan ntc sensörün de ya arıza oluşmuş yada kısa devre oluşmuş. Bu yüzden de kombi sıcak su akıtmıyor. Sorunun çözümü için teknik servisi arayınız.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca sistemi ile alakalı olan baca gazı sensörünün temassızlık yaşadığını veya sensör de kısa devre meydana geldiğini belli eden arıza kodudur. Ntc sensör elektronik kart tarafından algılanamıyor. Viessmann Kombi Servisi’nden destek alınız.

ARDA ISI TEKNİK

Bize Danışın

Merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda iletişim adreslerimizden bize danışabilirsiniz. Arda Isı Teknik olarak her zaman yanınızdayız.

Arıza Kayıt Formu

Formu doldurduktan sonra ekibimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçecektir. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurunuz.