ARDA ISI

Vitodens 222

Arıza Kodları /

Vitodens 222

OF Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi bu uyarı kodunu veriyor ise kombinin periyodik bakıma ihtiyacı var demektir. Bakım konusunda yardım almak için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış havanın ısı derecesini kontrol etme aynı zamanda kombiye bildirme görevinde olan hava sensöründe temassızlık ya da kısa devre sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda Viessman Kombi Servisi’ni arayarak yardım alınız.

20/28 Arıza Kodu : Sistemin gidiş ısı sensöründe temassızlığın ya da kısa devrenin yaşandığı durumlarda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Gidiş ısı sensörü olmaksızın kontrol işleminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bu durumda 444 18 37 numaralı telefonu arayarak Viessmann Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın kazanının ısı sensöründe ya temassızlık ya da kısa devre sorunu yaşandığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda Viessmann Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

40/48 Arıza Kodu : Karışım vanalı ısıtma devresinin gidiş ısı sensöründe ya kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi açısından Viessmann Teknik Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombinin ekranında bu uyarı kodları belirdi ise boylerin ısı sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğu anlamına gelmektedir. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi ile görüşmelisiniz.

51/59 Arıza Kodu : Çıkış sıcaklık sensöründe arıza olması sebebi ile sıcak suyun hazır olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda temassızlık ya da kısa devre sorunu var diyebiliriz. Sorunun çözüme ulaşması için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

A7 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombinin kontrol kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda tüketici müdahale gerekmez. Viessmann Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

A8 Arıza Kodu : Kombinin devir daimini sağlayan pompasında sorun olduğunda ya da en düşük debi değerlerine erişemediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sorunun ortadan kalkması açısından Viessmann Teknik Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.


A9 Arıza Kodu : Karışım vanalı ısıtma devresi devredeyken brülör alt sıcaklık kuvvetinde çalışmaktadır. Sadece bir karışım vanasız sıcaklık devresi devredeyse bu durumda brülör kilitli bloke konumuna gelmektedir. Pompa kilitlenmiş ve görevini yapmıyor olabilir. Bu durumda 444 18 37 numaralı Viessmann Servisi’ne ulaşmalı yardım almalısınız.

B0 Arıza Kodu : Baca gazındaki sıcaklığı ölçme görevinde olan sensörde kısa devre olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekebileceği için Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

B1/B5 Arıza Kodu : Teslimat işlevine göre kullanım ünitesinde iletişim aksaklığı ya da dahili arıza olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodlarından biri belirmektedir. Bu durumla alakalı yardımları Viessmann Kombi Servisi’nden almalısınız.

B4 Arıza Kodu : Kombinin sıfır derece dış hava ısısına göre dahili hata meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda direk olarak Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı cihazın çözümünü sağlamalısınız.

B7 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombide bu uyarı kodu belirdi ise kazanın kodlama fişinde problem oluştuğunu anlayabiliriz. Bu durumda Viessmann Teknik Servisi ile görüşmeniz yardım almanız gerekmektedir.

B8 Arıza Kodu : Baca gazı ısı sensöründe temassızlık olduğunda kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi için Viessmann Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

bA Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi bu uyarı kodunu veriyor ise karışım vanalı ısı devresinin m2 si ek olarak bağlantı setinde iletişim sorunu yaşıyor demektir. Konu hakkında gereken yardımı almak için servis çağırmalısınız.

bc Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresi 1 aynı zamanda 2 deki uzaktan kumanda oda termostatı ile iletişim sorunu yaşadığında ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumun çözümlenmesi için mutlaka Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

bE Arıza Kodu : Oda termostatı ile iletişime geçilmediğini belirten arıza kodudur. Bu durumda termostat ayarlarının yapılması açısından Viessmann Teknik Servisi aramalısınız.

bF Arıza Kodu : Lon iletişim modülünde hata olduğunu belirten arıza kodudur. Sorunun çözümlenmesi için Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

c4 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi bu uyarı kodunu veriyor ise Open Therm ek bağlantı orantısı sağlayan modül ile iletişim sorunu yaşanıyor demektir. Viessmann Servisi ile görüşmeli bu konuda yardım almalısınız.

c5 Arıza Kodu : Kombinin sirkülasyonunu sağlayan pompasında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sizin direk olarak Viessmann Servisi’ni aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

C6 Arıza Kodu : Sıcaklık devresi 1 aynı zamanda 2 deki devir kontrolü harici sıcaklık devresi devir daim pompasında iletişim problemi yaşıyor demektir. Bu durumda Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak konu hakkında yardımlar alınız.

Cd Arıza Kodu : Vitocom 100 de iletişim sorunu yaşandığı zaman kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda Viessmann Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

CE Arıza Kodu : Harici ek bağlantı sağlama görevinde olan modül ile iletişim kesildiğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda Viessmann Servisi’ni arayıp yardım almalısınız.

Da Arıza Kodu : Kontrol işletme devresinin oda sıcaklığından bağımsız bir şekilde devreye girmesi sayesinde beliren hata kodudur. Bu durumda karışım vanasız sıcaklık devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensöründe kısa devre oluşmuş diyebiliriz. Sizin direk olarak Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Dd Arıza Kodu : Oda sıcaklığından bağımsız olarak ısıtma devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensörlerinde kesinti olduğunu belirten arıza kodudur. Bu konuda gereken yardımları Viessmann Kombi Servisi’nden alabilirsiniz.

E4 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombide e4 uyarı kodu belirdi ise 24 volt besleme gerilim sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda cihazın kontrolü için Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E5 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi alev güçlendirici sorunu olduğunda bu uyarı kodunu verir. Bu durumda kombi alev almıyor demektir. Bu durumda yapılması gereken Viessmann Servisi’ni aramak ve yardım almaktır.

E8 Arıza Kodu : İyon akımının yeterli mesafede olmadığını belirten arıza kodudur. Kombi bu durumda ateşleme işlemini yapamayabilir. Cihaza müdahale etmemeli Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

E9/EA/EC Arıza Kodu : Kalibrasyon esnasında iyon akımı yeterli mesafede değilse kombi arızaya geçiyor demektir. Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Sorunun önce tespiti sonra çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Ed/F0 Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçmesi sebebi ile dahili iç hatanın meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Arızanın sebebini bulmak ve çözüme ulaştırmak açısından Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

EE arıza Kodu : Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise brülör devreye giriyor fakat alev alma sinyali zayıf kalıyor demektir. Bu durumda kombi verim sağlamayabilir. Viessmann Kombi Servisi’nin görmesi sorunu tespit edip müdahale etmesi gerekir.

EF Arıza Kodu : Alevin oluşmasından sonra düzelebilen bir arıza koddur. Sorun düzelmez devam ederse Viessmann Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.

F1 Arıza Kodu : Baca gazının emniyet termostatını aştığı durumlarda kombi ekranında beliren koddur. Bu durumda brülör arızaya geçmiş diyebiliriz. Viessmann Servisi’ni yardım için aramalısınız.

F2 Arıza Kodu : Sıcaklığı sıfırlama görevinde olan sensörün atmış durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketicinin yapabileceği işlem yoktur servisin görüp müdahale etmesi gerekmektedir.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalışmak için devreye girmesi ile birlikte alev sinyalinin de devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorunu çözümletmek açısından Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F8 Arıza Kodu : Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise yakıt vanasının geç kapandığını söyleyebiliriz. Bu durumda tüketici cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak yardım istemelidir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesinden sonra fanın devrinin düşük kaldığını ve bunu karşılamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda direk olarak Viessmann Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fanın görevini tamamlaması sonrasında çalışmasına devam etmesi yani durmaması gibi durumlarda Vitodens 222 kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Konu hakkında bilgi ve yardım için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

FC Arıza Kodu : Gaz valfinde ya da mosülasyon valfinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda baca gazı hattı kapamış da diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı konu hakkında yardım almalısınız.

Fd Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise brülörün beyninde problem olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda cihaz çalışmayabilir yani verimli olmayabilir. Bu nedenle de sorunun ortadan kalkması açısından Viessmann Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

FE Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçtiği ya da bloke olduğu durumlarda kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda kodlama fişi arızalı ya da devre kartı hasar görmüş diyebiliriz. Viessmann Teknik Servisi ile görüşmeli bu konuda yardımlar almalısınız.

FF Arıza Kodu : Dahili hata olduğunda ya da reset tuşu kilitlendiğinde Vitodens 222 kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda tüketici olarak bir süre sorunun düzelmesi için beklemeniz gerekmektedir. Sorun hala devam ederse de mutlaka teknik servisle görüşüp yardım alınız.

ARDA ISI TEKNİK

Bize Danışın

Merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda iletişim adreslerimizden bize danışabilirsiniz. Arda Isı Teknik olarak her zaman yanınızdayız.

Arıza Kayıt Formu

Formu doldurduktan sonra ekibimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçecektir. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurunuz.