ARDA ISI

Vitodens 200

Arıza Kodları /

Vitodens 200

OF Arıza Kodu : Viessmann Vitodens 200 kombi ekranında bu uyarı belirdiği zaman kombinin bakıma ihtiyacı var demektir. Bu durumda kombi bakım talebinde bulunmak adına Vitodens 200 Kombi Servisi’ni aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklığının kontrolünü yapan dış hava sensöründe ya kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekeceği için Viessmann Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

20/28 Arıza Kodu : Kontrol işleminin gidiş ısı sensörü olmaksızın devam ettiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sıcaklık sensöründe temassızlık da olabilir kısa devre de olabilir. Sizin Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

30/38 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin kazanının sıcaklık sensöründe ya temassızlık ya da kısa devre olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Sorunun hem teşhisi hem de tespiti için Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

40 Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresinin sıcaklık sensöründe kısa devre olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir diyebiliriz. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Viessmann Teknik Servisi’ni arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

48 Arıza Kodu : Viessmann Vitodens 200 kombi 48 arıza kodu veriyorsa karışım vanalı ısı devresinde gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kopma var demektir. Bu durumda sensörün değişimi gerekeceği için sizin direk olarak Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

50/51/58 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin sıcaklık, besleme ya da konfor sensöründe ya kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Böyle bir durumda sensör değişimi gerekebilir. Bunun için de Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

59 Arıza Kodu : Sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda sensörün değişimi ile sorun çözümlenebilir. Yalnız öncesinde cihaz müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

93/9B Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide sensörlerde kısa devre ya da temassızlık yaşandığı zaman ekranda beliren arıza kodudur. Tüketici olarak Viessmann Servisi’ni aramalı sensör değişimi için yardım talebinde bulunmalısınız.

A7 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kontrol işletme arızası söz konusudur. Sorunun çözümlenmesi için Viessmann Teknik Servisi’ni aramalısınız.

B1 Arıza Kodu : Viessmann kombide brülör işletmesi blokaj sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Tüketici böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni aramalıdır.

B7 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide B7 arıza kodu belirdi ise kazan kodlama fişi takılı değildir. Bunun yanı sıra arıza ya da yanlış takılma söz konusu olduğunda da cihaz bu uyarı kodunu verebilir. Konu hakkında yardım almak için Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

bA Arıza Kodu : Karışım vanası sıcaklık devresinin bağlantı setinde iletişim kopukluğu olduğunda Vitodens 200 kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Servis çağırmanız gereken bir durum olduğu için Viessmann Teknik Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

Bc/bd Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin oda termostatı ile bağlantı kuramadığını belirten uyarı kodudur. Yani oda termostatı ile kombi arasında iletişim sorunu var diyebiliriz. Sorunun biran önce çözümlenmesi için Viessmann Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

bE Arıza Kodu : Oda termostatı bağlantısı yanlış yapıldığında ya da kodlama hatası olduğunda Vitodens 200 kombi ekranında bE uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda oda termostatı Vitotrol ile iletişimini sağlayamıyor diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi ile görüşmeli oda termostatını kontrol ettirmelisiniz.

bF/CF Arıza Kodu : İletişim modülünün yanlış bağlantığını belirten arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey Viessmann Kombi Servisi’nden yardım almaktır.

C2 Arıza Kodu : Vitedens 200 kombinin güneş enerjisi sensörü ile iletişime geçemediğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensörün arızalı olduğunu ve değişime ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak yardım isteyiniz.

C6/C7 Arıza Kodu : Kombide mevcut olan ve kombinin devir daim işlemini yapan pompasında sorun olduğunu ya da iletişim hatası olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden Viessmann Teknik Servisi’ni aramalısınız.

Cd Arıza Kodu : Vitocom 100’de bilgi alış verişinin olmadığını yani iletişim sorununun yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumun çözümü için Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

CE Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide harici ek bağlantı modününde iletişim kopukluğu yaşandığı anlamına gelen arıza kodudur. Bu durum sebebi ile modülden bilgi alınamaz. Bu durumun çözümlenmesi için Viessmann Teknik Servisi aramalısınız.

Da/db Arıza Kodu : Oda sıcaklık sensöründe kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kontrol işletmesi odanın sıcaklığından bağımsız durumda diyebiliriz. Servisin müdahale etmesi gereken bir durumdur.

Dd/de Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide oda sıcaklığından bağımsız durumda olan kontrol devresinin sıcaklık sensöründe temassızlık söz konusu olduğunu belirten arıza kodudur. Problemin ortadan kalkması için Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide besleme gerilim problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda voltajlarla alakalı sorun da olabilir. Bu durumun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için Viessmann Servisi’ni arayınız.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu : Kombi iç hata sorunu yaşattığında kombi ekranında bu hata kodlarından biri yer almaktadır. Aynı anlama gelen bu hata kodlarından biri kombi ekranında belirir ise Viessmann Kombi Servisi’ni arayınız.

F2 Arıza Kodu : Kombinin maksimum sıcaklık sınırlayıcısının aşınmış durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak bir süre kadar sorunun düzelmesini beklemelisiniz. Sorun düzelmez şayet devam ederse direk olarak Viessmann Teknik Servisi aramalısınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalıştığını aynı zamanda alev sinyalini verdiği durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin cihazın kendiliğinde düzelme olasılığı vardır. Cihaz düzelmiyor hala aynı uyarıyı veriyor ise cihaza müdahale etmeden Viessmann Servisi’ni 444 18 37 numaralı telefondan arayınız.

F4 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin ateşleme sonrasında alevi algılamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiyi kapatıp yeniden açın yani kombiye reset atın. Sorunun düzelmemesi gibi durumlarda iyonizasyonunda, gaz valfinde ya da elektrotlarında sorun olabileceğini söyleyebiliriz. Böyle bir durumda Viessmann Servisi’ni aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

F5 Arıza Kodu : Brülör devreye girip çalıştığı zaman hava prosestatı açılmıyor ya da ateşleme hızına ulaştığı zaman kapanmıyor ise kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözüme ulaşması açısından Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F6 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalışmasından sonra gaz basınç şalterinin açılmaması ya da alev oluştuktan sonra kapanmaması gibi durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız Viessmann Servisi’ni arayarak yardım talep ediniz.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise yakıt vanasının geç kapandığını söyleyebiliriz. Böyle bir durumda sorun teknik destek ile çözüme ulaşabilir. Teknik destekle çözümlenmez ise bu durumda Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

F9/FA Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi ile fan devrinin düşük konuma ulaştığını belirten arıza kodudur. Bu durumda Viessman Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

FC Arıza Kodu : Modülasyon ventili kumanda sorunu olduğunda Vitodens 200 kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumda Viessmann Kombi Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefondan ulaşmalı yardım almalısınız.

Fd Arıza Kodu : Brülörün beyninde sorun olduğunda Vitodens 200 kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda yardımları alabileceğiniz Viessmann Teknik Servisi’ni aramalısınız.

FE Arıza Kodu : Cihaza yakın bir yerde güçlü bir elektromanyetik alanın olduğu ya da kazanın kodlama fişinde sorun olduğu durumlarda bunun yanı sıra ana kartın arızalı olduğu durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak sorunun hem tespitini hem de çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

ARDA ISI TEKNİK

Bize Danışın

Merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda iletişim adreslerimizden bize danışabilirsiniz. Arda Isı Teknik olarak her zaman yanınızdayız.

Arıza Kayıt Formu

Formu doldurduktan sonra ekibimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçecektir. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurunuz.