ARDA ISI

Vitodens 100

Arıza Kodları /

Vitodens 100

0b Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu arıza kodu belirdi ise ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa ya da su akış sensörü arızalandı ise kombi bu arızayı verebilir. Bu durumda Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

OC Arıza Kodu : Şebeke geriliminin düşük yani daireye gelen voltajın düşük durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sizlere regülatör kullanımını önermekteyiz.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda Viessmann Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Kazanın ısı sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunda Vitodens 100 kombi bu hata kodunu vermektedir. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Böyle bir durumda sizin direk olarak Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin kullanım suyu sensöründe ya temassızlığın ya da kısa devrenin meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiden sıcak su alamazsınız. Ya da sorun yaşarsınız. Çözüm için Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

51/59 Arıza Kodu : Kombinin çıkış sıcaklık ntc sinde ya temassızlığın ya da kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda teknik destek ve yardım için Viessmann Servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

A9 Arıza Kodu : Oda termostatı ile bağlantının kurulamadığı yani iletişime geçilmediğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapılabilecek bir işlem yoktur. Servisin görmesi gerektiği için Viessmann Teknik Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Cihaz ekranında beliren E4 arıza hatası besleme gerilim sorunu anlamındadır. Bu durumda şebeke adaptöründe sorun var diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.

E6 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide beliren E06 arıza uyarısı kombinin su basınının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde basarsanız kombi yeniden çalışacak sorun çözümlenecektir.

B5/E5/F0 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide dahili iç hatanın olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Reset sonrası cihazda düzelme olmaz ise hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgiler almak ve çözüm sağlamak adına Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise kombi fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. Bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. Cihaz normale dönmez yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse mutlaka Viessmann Teknik Servisi’ni arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı tüketici olarak birkaç kez resetlemeniz gerekmektedir. Sorunun hala devam ettiği durumlarda direk olarak Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını yalnız alevi algılamaması sebebi ile yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Cihaz düzelmezse; iyonda, elektrotlarında, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun var diyebiliriz. Bu gibi durumlarda Viessmann Servisi aramalısınız.

F5 Arıza Kodu : Hava prosestatında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin hava akımında aksamlar olur. Sorunun çözüme ulaşması için Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe sorunun meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için cihaza müdahale etmemeli servis yardımı almalısınız.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin gaz valfinin kapanmayı geç yaptığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefondan ulaşarak yardım almalısınız.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi sırasında fanın devir düşürmesi ya da brülörün beklediği verimi sağlamaması gibi durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi için teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fan motorunun sürekli çalıştığı yani durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir problem oluşmuş diyebiliriz. Tüketici olarak yapmanız gereken şey Viessmann Teknik Servisi’ni aramak yardım almaktır.

Fd Arıza Kodu : Kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Böyle bir durumda sizin müdahaleniz gerekmez. Elektronik kartla alakalı tamir ya da değişim işlemi gerekeceği için Viessmann Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

FE Arıza Kodu : Kombi içinde tüm parçaların bağlantılı olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda cihazın fişi takılı değil de diyebiliriz. Cihazın fişini kontrol esin. Fiş takılı ve hiçbir sorun yok ise elektronik kartta sorun olabilir. Viessmann Kombi Servisi’nin 444 18 37 numaralı telefonunu arayarak yardım istemelisiniz.

ARDA ISI TEKNİK

Bize Danışın

Merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz konularda iletişim adreslerimizden bize danışabilirsiniz. Arda Isı Teknik olarak her zaman yanınızdayız.

Arıza Kayıt Formu

Formu doldurduktan sonra ekibimiz en kısa sürede tarafınızla iletişime geçecektir. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurunuz.